Kategorie: Wszystkie | Filmy | Gry | Komiksy | Książki | Magazyn | Muzyka | Varia
RSS
wtorek, 31 sierpnia 2010
Jak się robi "I ty też terefere!" w Ameryce

W zeszłym tygodniu popełniłem tekścik oparty na opublikowanych w książce "Cinema Sewer" przypadkach nadgrywania głosu w filmach, by złagodzone - bez przekleństw - wersje móc zaprezentować w telewizji. I to niekoniecznie familijnej. Jeden z facebookowych fanów Esensji podsunął ten filmek, który kapitalnie ilustruje to zjawisko na konkretnym przykładzie "Człowieka z blizną" Briana de Palmy.

Zobaczcie koniecznie, rzecz niebywale kształcąca:

A w najbliższą sobotę kolejne przykłady "overdubbingu fucków".

Konrad Wągrowski

13:46, blog_esensja , Filmy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Książki są odlotowe!

Zaczynamy nową akcję. Akcję, w której chcemy pokazać, jak fajną rzeczą są książki. Jak wielką przygodą. Jak kapitalną rozrywką. Akcję bez zadęcia, na luzie, z humorem. Akcję, w której chcemy, aby wszystkim udzieliła się chęć czytania książek, a ci czytający nałogowo przestali się czuć wyrzutkami i "zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas". Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

14:46, blog_esensja , Książki
Link Dodaj komentarz »
Bij Mistrza, czyli Jacek Dukaj pokonany

Gratulując Ani Kańtoch jej drugiego Zajdla chciałbym przy okazji zwrócić uwagę, że nie była to ot tylko taka sobie nagroda fantastyczna. To było Wydarzenie Historyczne.

 

Otóż, po raz pierwszy od 7 lat w bezpośredniej walce pokonany został mistrz wagi ciężkiej (chodzi oczywiście o wagę poruszanych problemów) Jacek Dukaj.

 

Spójrzmy na Zajdle - od lat było tak, że gdy Jacek pisał powieść, walka szła o drugie miejsce.

Rok 2007 - triumfuje "Lód"

Rok 2004 - triumfuje "Perfekcyjna niedoskonałość"

Rok 2003 - triumfują "Inne pieśni"

Rok 2001 - triumfują "Czarne oceny"

Jacek przegrywał tylko w 1997 ("Xavras Wyżryn" przegrał z "Drugą podobizną w alabastrze") i w 2002 (co trochę zaburza mi koncepcję - "Extensa" nie dała rady "Narrenturm" Sapkowskiego. Ale wtedy Sapkowski był jednak jeszcze takim Muhammadem Alim literatury).

Pozdrowienia dla Ani i Jacka. :)

 

Konrad Wągrowski

14:18, blog_esensja
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 sierpnia 2010
Są chętni by rysować Kajka i Kokosza?

Tomek Kołodziejczak w wywiadzie dla "Esensji" zaprasza:

Ja w ogóle lubię powroty, gdy wielki mistrz po latach powraca do swojej pracy, bo to oznacza, że jeszcze jest coś przed nami. Z kontynuacjami jest ogólnie problem. Ja przykładowo od lat szukam rysownika i scenarzysty, którzy mogliby kontynuować „Kajka i Kokosza”. Ogłaszaliśmy nawet konkurs i efekt był zerowy. Nie ma w Polsce kogoś, kto jest w stanie tak rysować, żeby to wyglądało jak kreska Christy, oraz napisać taką historię, żeby tam było czuć ducha „Kajka i Kokosza”. A nie chcemy robić byle czego. Będziemy kontynuować serię – a mieliśmy na to zgodę samego Janusza oraz obecnie zgodę jego wnuczki – tylko pod warunkiem, że spełni ona nasze wysokie wymagania jakościowe. Być może po opublikowaniu tej naszej rozmowy zgłosi się ktoś interesujący.

Są chętni? A może lepiej K i K zostawić w spokoju? Co sądzicie?

Całość wywiadu TUTAJ.


12:33, blog_esensja
Link Komentarze (1) »
Odmóżdżacze popkulturalne (4): Najgorsza walka świata, czyli za co kochamy Star Treka

Znalezione na tubce - zaiste naprawde koszmarne.

09:12, blog_esensja
Link Dodaj komentarz »
Magazyn Esensja