Kategorie: Wszystkie | Filmy | Gry | Komiksy | Książki | Magazyn | Muzyka | Varia
RSS
środa, 15 grudnia 2010
Jeszcze więcej prezentów pod choinkę

Reklamowaliśmy przed Mikołajkami, ale Wigilia tuż, tuż, więc warto nadal poszperać po naszych przewodnikach prezentowych. Zwłaszcza, że do filmów, komiksów, płyt i książek doszlusowały gry planszowe, gdy fabularne i gry wideo. W sumie około 240 prezentów - na litość, na pewno coś w tym musicie znaleźć!

Najlepsze gry wideo pod choinkę

10 erpegów od Gwiazdora

15 gier planszowych idealnych na prezent świąteczny

100 książek, które powinny znaleźć się pod choinką

Wytoczyć działa! - prezenty muzyczne

20 komiksów idealnych pod choinkę

50 wydań DVD i BR, które warto dać w prezencie


20:07, blog_esensja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 grudnia 2010
Nazywam się...

Nie liczyliśmy, ale podobno poniższy filmek zawiera aż 250 prezentacji i autoprezentacji. Przede wszystkim to jednak inspirująca ekspresowa wycieczka po historii kina z motywem przewodnim.

Zadanie - proszę wypisać tytuły wszystkich filmów poniżej zaprezentowanych.

Zadanie łatwiejsze - która z tych prezentacji czy autoprezentacji jest najfajniejsza?

11:44, blog_esensja , Filmy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 grudnia 2010
Co było pierwsze - komiks czy film?

Newsweek. Artykuł o najnowszych serialach (których ponoć nie wypada nie znać). Na pierwszym miejscu… „Żywe trupy”. Duże zdjęcie zombiaków, peany na temat odwagi producentów i pomysłowości scenarzystów i… ani słowa o pierwowzorze, czyli o komiksie. Po raz kolejny komiks jest spychany do niszy, w której egzystuje sobie bez żadnej korelacji z innymi dziedzinami popkultury, takimi jak film, telewizja, literatura. Niewiedza, ignorancja? Nieważne. Ważne jest to, że takie postrzeganie komiksu jest po prostu krzywdzące i nieprawdziwe. Bo komiks był i jest istotnym elementem popkulturowego ekosystemu. Do głowy od razu przychodzą ekranizacje komiksów (m.in. „Asterix”, „300”, „Batman”). Ale równie ważne są filmy, niebędące adaptacjami, a jednak posiadającymi swoiste piętno nadane im przez komiksiarzy. Jak wyglądałby „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” bez pokręconych wizji Moebiusa (o jego wpływie na popkulturę pisałem przy okazji „Arzacha” )? Czy „Piąty element” ująłby tak bardzo widzów, gdyby Besson nie zaangażował de Meziersa (który wiele pomysłów czerpał bezpośrednio ze swoich komiksów – głównie „Valeriana” ).

Warto o tym pamiętać, chociażby wtedy, gdy człowieka najdzie ochota na jakąś naprawdę oryginalną (także od strony wizualnej) historię. Być może jedynym rozwiązaniem będzie komiks.

 

Marcin Osuch

poniedziałek, 06 grudnia 2010
Nie masz jeszcze prezentu na Mikołajki?

...poszukaj u nas. Przygotowaliśmy na dziś aż 180 propozycji różnorodnych prezentów książkowych, filmowych, muzycznych, czy komiksowych.

Jeśli zaś uważacie, że jest już za późno na prezenty mikołajkowe - co za problem, by nasze pomysły wykorzystać do zakupu upominku na gwiazdkę?

Oto nasze propozycje:

100 książek, które powinny znaleźć się pod choinką

Wytoczyć działa! - prezenty muzyczne

20 komiksów idealnych pod choinkę

50 wydań DVD i BR, które warto dać w prezencie


15:25, blog_esensja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 grudnia 2010
Ryśka wraca z Teksasu

Niedawno na łamach tego bloga biadoliłem, że w Polsce panna Parasol koncertować będzie tylko w Katowicach, w listopadzie. Na szczęście myliłem się, bo w przyszłym tygodniu Amerykanka wystąpi u nas cztery razy: w poniedziałek w Warszawie, we wtorek w Krakowie, w środę we Wrocławiu, a w czwartek w Zielonej Górze. Oczywiście monotematyczność moich wpisów wynika nie tylko z uwielbienia dla muzyki Ryśki, ale i z tego, że wrocławskiemu występowi Esensja patronuje. Ale ten patronat jest skutkiem niczego innego niż klasa wokalistki:

Tak było w Katowicach.

Mieszko B. Wandowicz

01:00, blog_esensja , Muzyka
Link Dodaj komentarz »
Magazyn Esensja