Kategorie: Wszystkie | Filmy | Gry | Komiksy | Książki | Magazyn | Muzyka | Varia
RSS
wtorek, 23 lutego 2010
Plakaty filmowe z Ghany

A podobno to polskie, czy japońskie plakaty filmowe bywają dziwaczne... Miesięcznik "Empire" zebrał na swej stronie internetowej zacy pakiecik plakatów... z Ghany, z których 6 pozowlę sobie Wam przedstawić. Trzeba przyznać, że urokliwe (najbardziej chyba spodobał mi się zabójczy spaniel i ryba na masce bondowskiego Lotusa):

 

 

Dla zainteresowanych - dwa plakaty więcej i możliwość porównania z oryginałami TUTAJ.

Konrad Wągrowski

16:05, blog_esensja
Link Komentarze (4) »
sobota, 20 lutego 2010
A little more action please

Widziałem fąfnastą część "Universal Soldier", który okazał się zaskakująco przyzwoity i w którym Dolph Lundgren wypadł o niebo lepiej od drętwego JCVD. Ale w kontekście poniższego klipu to nie może dziwić:

Jak głosi jeden z komentarzy na YouTube pod tym klipem: "this is possibly the greatest all around performance any human being has ever participated in"!

Niniejszym odpluwam więc swoje plucie na "The Expendables" i ogłaszam, że nie mogę się doczekać.

Jakub Gałka

19:11, blog_esensja , Filmy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 lutego 2010
Najlepsze filmy o miłości

Kolejny Wielki Ranking Zakończony. Tak jak wspominałem we wstępie - lista jest wynikiem kompromisu, który nikogo nie usatysfakcjonował, definicja filmu o miłości jest dla każdego inna - zaznaczę więc, że nie mamy zamiaru tłumaczyć naszego wyboru. :) Jeśli ktoś zarzuci, że nie ma na liście "Garsoniery" (miejsce 74) czy "Annie Hall" (miejsce 109), to ja mogę tylko przybić mu piątkę, bo mnie też tych tytułów brakuje, ale szanowne gremium zadecydowało inaczej. Tak, czy inaczej obejrzyjcie koniecznie nasz ranking 50 najlepszych filmów o miłości wszech czasów. Choćby po to, by się z nim nie zgodzić.

A przy okazji zakończenia prezentacji rankingu, zapraszam do trzech scenek najlepiej ilustrujących pierwszę trójkę plebiscytu:

Konrad Wągrowski

14:33, blog_esensja
Link Komentarze (2) »
czwartek, 18 lutego 2010
Murowani zwycięzcy konkursu strojów

Taki drobiażdżek, ale mnie rozbawił setnie. Znalezione na moronailu. Dwóch fanów przebranych z R2D2 i C3PO. Trzeba przyznać, że te dwa jakże pomysłowe stroje powinny zapewnić zwycięstwo na każdym przebieranym konkursie. Nie uważacie?

Zwłaszcza C3PO rządzi...

Konrad Wągrowski

14:29, blog_esensja
Link Komentarze (1) »
środa, 17 lutego 2010
Wielki Konkurs na Recenzję Filmową

...został ogłoszony TUTAJ. Szczerze zachęcamy, podkreslając, że interesują nas tylko recenzje pozycji z załączonej listy.

Gdyby ktoś przegapił, przypominamy, że nadal trwa również konkurs na recenzję książkową.

 

14:41, blog_esensja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 lutego 2010
To skomplikowane

Szaleństwo Avatarowe zaczyna chyba przygasać - choć niewykluczona jest jego reaktywacja po rozdaniu Oscarów (osobiście typuję, że Akademia da Oscara "Avatorowi" za Best Picture, nagrodzi Kathryn Bigelow za reżyserię). Tak czy inaczej zawsze miło szaleństwo podsycić - tym razem kilkoma fajnymi mash-upami znalezionymi na stronach Empire.

Jednocześnie przypominamy, że mamy konkurs na mash-upy. Spróbujcie!

To na początek:

 

To mój ulubiony:

 

A ten nagrodziło "Empire":

 

Konrad Wągrowski

15:02, blog_esensja
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 15 lutego 2010
Déjà vu

We wczorajszych krajowych eliminacjach do Eurowizji zwyciężył Marcin Mroziński z piosenką "Legenda" (która dostała od TVP ostatnią "dziką kartę" w tegorocznej edycji). Wygrał bez trudu, dużą przewagą głosów, zgodnie z sondażami.

I słusznie, bo piosenka ta brzmi jakby pisana była pod Eurowizję. Najlepszym dowodem na to jest zeszłoroczny zwycięzca z Moskwy:

Byłby mniejszy wstyd, gdyby pojechała słaba piosenka, a nie takie ksero.

Karina Murawko-Wiśniewska

12:07, blog_esensja , Muzyka
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 lutego 2010
My name is Stan, Paki-Stan

Gwiazdorzy kina mają Indiach, jak wiadomo, status pół-bogów. Okazuje się, że to "pół" ma znaczenie, bo jak komuś nadepną na odcisk to szybko mogą przestać być skarbem narodowym. Oto największy z największych, sam Shah Rukh Khan został wyklęty przez indyjskich nacjonalistów, uznany za zdrajcę, a w zeszłą noc bojówki atakowały kina w których wyświetlano najnowszy film Khana "Nazywam się Khan". Wbrew pozorom nie poszło o ten właśnie film, o którego treści dużo mówi plakat:

Nic dziwnego: nacjonalistom offszorująca wszystko do Indii Ameryka przeszkadzać nie może, boli ich za to jak zwykle... Pakistan. Za występem zawodników z tego kraju w Indyjskiej Lidze Krykietowej optował bowiem Khan i za to mu się dostało. Może po pierwszym filmie gejowskim warto nakręcić pierwszy film o pojednaniu - choćby i na poziomie jednostek - z Pakistanem?

Jakub Gałka

10:01, blog_esensja , Filmy
Link Komentarze (4) »
wtorek, 09 lutego 2010
Zapnij pasy

Niby nieco nie na temat (choć ciekawa reklama to jednak jeden z tematów popkultury), ale akurat nie ma gorętszych spraw, a ten spot jest wprost urzekający - wykonaniem, przesłaniem, a poza tym pokazuje, że można przedstawić coś w mocny, wyrazisty, silnie emocjonalny sposób, bez próby straszenia czy szokowania. Warto więc chyba rzucić okiem.

Konrad Wągrowski

15:27, blog_esensja , Varia
Link Komentarze (2) »
piątek, 05 lutego 2010
Watchmen Babies

Przyczatawszy informację o tym, że DC komiks ma zamiar rozszerzać uniwersum Strażników poprzez różnorodne prequele, sequele i spin-offy, przypomniałem sobie jeden z fajniejszych popkulturowych pomysłów z ostatnich sezonów "Simpsonów" - właśni taki spin-off Strażników, zatytułowany... "Watchmen Babies":

 

I o to zapewne chodzi.

A ja osobiście czekam na informacje o rozbudowie uniwersum "Szninkla". Przecież ten świat ma w sobie tyle potencjału.

Konrad Wągrowski

14:02, blog_esensja , Komiksy
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2
Magazyn Esensja