Blog > Komentarze do wpisu
100 najlepszych filmów fantastycznonaukowych wszech czasów (10)

Dziś ostatni dzień publikacji rankingu 100 najlepszych filmów SF wszech czasów. 100 filmów za nami, a na pierwszym miejscu... sami sprawdźcie. Tu zdradzimy tylko jaki film otwiera najlepszą dziesiątkę zestawienia:

 

10. Matrix (1999, reż. Andy Wachowski, Larry Wachowski)
Co można jeszcze powiedzieć o filmie, który przez ostatnie 14 lat został dokumentnie zanalizowany, omówiony, rozłożony na czynniki pierwsze, skopiowany, sparodiowany…? „Matrix” to już nie film, to instytucja, to filozofia, to kult. Nie było chyba też filmu, który by tak prowokował kłótnie, który miałby tyleż zapalonych wyznawców, co zdeklarowanych kontestatorów, dla których niewątpliwą pożywką były dwie zdecydowanie odstające poziomem kontynuacje. Nasza redakcja dała radę oddzielić pierwszy film od dwóch sequeli, te dwa ostatnie oceniła surowo, ten pierwszy uznała za godny pierwszej dziesiątki naszego rankingu.
Czytaj więcej.

środa, 30 października 2013, blog_esensja

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/09/24 11:28:13
Szczerze, wiadomo że kompletny kultem okraszony jest Blade Runner, Odyseja czy Gwiezdne Wojny, ale w druk offsetowy Wrocław nie zgadzamy się z tak niską oceną pierwszego Matrixa, który był powiewem świeżości na niespotykaną skalę w kinie si-fi czy akcji wogóle...
Magazyn Esensja