Blog > Komentarze do wpisu
100 najlepszych filmów fantastycznonaukowych wszech czasów (7)

Coraz bliżej święta... coraz bliżej święta... i finał naszego rankingu 100 najlepszych filmów SF wszech czasów. Czwartą dziesiątkę otwiera pewien bardzo widowiskowy obraz:

40. Piąty element (1997, The Fifth Element, reż. Luc Besson)

Co tu dużo mówić. Film polaryzujący widownię – wydaje mi się, że nie są możliwe letnie reakcje, a jedynie te biblijne „tak-tak, nie-nie”. Albo przyjmie się olśniewające kreacje Jean-Paula Gaultier, archetypowego twardziela w podkoszulku, Bruce′a Willisa i uroczą Millę Jovovich plus szereg komiksowo przerysowanych postaci ludzkich i obcokosmicznych w pędzącej na łeb, na szyję akcji, albo… albo nie. „Piąty element” ma 200% cukru w cukrze: futurystyczne miasta, latające dżonki, loty kosmiczne, wstrętnych obcych terrorystów, prehistoryczną tajemnicę egipską, wielkie krążowniki z mocarnym uzbrojeniem, nadprzyrodzoną wojowniczkę odtworzoną z kilku komórek, a także mnóstwo humoru.

Czytaj więcej.

 

niedziela, 27 października 2013, blog_esensja

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Tomasz, *.compnet.com.pl
2014/05/21 21:48:06
Dziękuję za artykuł. Na reszcie ktoś to wszystko zebrał i opisał. Może nie zgodziłbym się z taką kolejnością, lecz jak to mówią o gustach się nie dyskutuje. Ja dziękuję za ogrom wpakowanej pracy.
Magazyn Esensja